• Výchovný poradca

• Úradné hodiny:
        UTOROK 10:45 – 12:25
        ŠTVRTOK 9:40 – 11:30

• poskytuje metodickú činnosť pre pedagogických pracovníkov školy
        • poskytuje konzultácie žiakom školy a ich zákonným zástupcom v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie
        • sprostredkúva prepojenie medzi školou, poradenskými pracovníkmi a inými odbornými zariadeniami
        • pripravuje a organizuje besedy pre jednotlivé ročníky
        • prerokúva problémy týkajúce sa napomenutí, pokarhaní, prípadne znížených známok zo správania
        • monitoruje výchovno-vzdelávacie problémy žiakov na základe dotazníkov
        • mimoriadnu pozornosť venuje žiakom zo sociálne slabého prostredia, ako aj talentovaným žiakom
        • pomáha pri výbere vysokej školy pre žiakov 4.ročníkov
        • spolupracuje s triednymi profesormi a vedením školy
        • rieši závažné problémy vyplývajúce zo súčasného životného štýlu (kriminalita, závislosti, šikanovanie, sexuálne zdravie)

POSTUP PRI VYPLNENÍ A PODANÍ PRIHLÁŠKY NA VŠ

• Aktuálne tlačivo prihlášky na VŠ si zakúpite v papiernictve: „ Prihláška na vysokoškolské štúdium bakalárske – prvý stupeň alebo spojené – prvý a druhý stupeň v jednom celku.“
        • Do prihlášky treba správne opísať presný názov vysokej školy a fakulty.
        • Termíny podania prihlášok na konkrétnu fakultu si sleduje každý žiak individuálne.
        • Prihlášku treba podať ako doporučený list.
        • Prihlášku vypísať veľkým tlačeným písmom.
        • Na prihláške sa skontrolujú osobné údaje, známky, priemery známok.
        • Priemery za jednotlivé ročníky vyplní triedny učiteľ podľa triedneho výkazu.
        • Pri vypĺňaní prihlášky sa postupuje podľa požiadaviek a informácií konkrétnej VŠ, vybranej fakulty. Informácie sú na web stránkach škôl, študijných oddeleniach, www-Ministerstva školstva SR, Portál VŠ, alebo prostredníctvom publikácie Pred štartom na VŠ, či propagačných materiálov.
        • Elektronická prihláška sa podáva prostredníctvom webovej stránky fakulty. E-prihláška je plnohodnotná prihláška na štúdium rovnako ako prihláška v papierovej forme.
        • Niektoré VŠ žiadajú iba priemery za 1.,2.,3. ročník.
        • Pri elektronickom podaní sa uchádzač zaregistruje, vyplní, potvrdí a vytlačí e-prihlášku. Iba niektoré VŠ nepožadujú zaslať v tlačenej verzii.
        • Elektronická prihláška môže byť rôzna, závisí od konkrétnej VŠ.
        • Fakulty poskytujú uchádzačom online návody na vyplnenie e-prihlášky.
        • Ak sa hlásite na štúdium do Českej republiky, pozorne čítajte požiadavky a spôsob vyplnenia a podania prihlášky.

IČO školy: 000 160 890
        Kód školy: 651025
        Kód študijného odboru: 7902J00

1. strana prihlášky

• Akademický rok: 2021/2022
        • Uveďte presný názov VŠ, fakulty, študijného programu (treba zistiť, či je možné uviesť na jednej prihláške viac fakúlt, koľko študijných programov môžete uviesť na jednej prihláške)
        • Forma štúdia: denná, externá
        • Metóda štúdia: prezenčná (denne navštevuje prednášky) alebo dištančná (nahrádza priamy kontakt učiteľa so študentom prostredníctvom komunikačných prostriedkov) alebo kombinovaná pri študijnom programe vyznačená.
        • Rok maturitnej skúšky: 2021
        • Kód strednej školy: 651025
        • Absolvovaná SŠ: gymnázium
        • Názov: Gymnázium
        • Ulica a číslo: Veľká okružná 22
        • Mesto (obec): Žilina
        • PSČ: 010 01
        • Študijný odbor: gymnázium
        • Kód študijného odboru: 7902J00
        • Stupeň dosiahnutého vzdelania:

2. strana prihlášky

• Predmety: vypisujete podľa vysvedčenia, v poradí v akom sú na vysvedčení, alebo v katalógovom liste, správanie sa nepíše, vyčiarknite políčka, ak ste v určitom roku predmet nemali.
        • Známky: vyplniť z vysvedčení za 2. polrok prvého, druhého a tretieho ročníka, prospech z 1. polroku štvrtého ročníka neuvádzajte (iba niektoré školy si vyžadujú, treba zistiť podľa konkrétnej školy).
        • Študijný predmet: zaokrúhľuje sa na 2 desatinné miesta.
        • V tabuľke „Klasifikácia maturitnej skúšky“ vyplňte predmet maturitnej skúšky a úroveň v anglickom jazyku,  v predmete slovenský jazyk a literatúra, matematika úroveň nie je.
        • Potvrdenie o správnosti údajov: vyplní triedny učiteľ, s písomným vyjadrením

„Údaje sú správne“.

3. strana prihlášky

• Nalepte kópiu (ak VŠ vyžaduje originál) dokladu o zaplatení poplatku za prijímacie konanie (ústrižok poštovej poukážky alebo výpis z účtu).
        • Uveďte dátum a prihlášku podpíšte!

4. strana prihlášky

• Je určená VŠ a fakultám.
        • Účasť na olympiádach, dokladované diplomy a úspešnosť sa uvádza v samostatnej prílohe, ak to požaduje vysoká škola  alebo fakulta v podmienkach na prijatie.
        • Potvrdenie od lekára o zdravotnej spôsobilosti na vysokoškolské štúdium vyplňte podľa požiadavky vysokej školy alebo fakulty.
        • Povinná príloha životopis.
        • Správnosť zapísania známok a zhodu známok s katalógom overuje triedny učiteľ (treba priniesť kompletne vyplnenú prihlášku bez potvrdenia od lekára) Triedny učiteľ dá pečiatku a potvrdí správnosť údajov.
        • Prihlášku na potvrdenie údajov treba priniesť  dostatočne časovom predstihu pre termínom podania prihlášky.
        • Účasť a úspešnosť na olympiádach, súťažiach uvádzajte v samostatnej prílohe, ak to požaduje vysoká škola alebo fakulta v podmienkach na prijatie.