• Na vianočných trhoch vo Viedni
      • ... tvoríme po nemecky adventné kalendáre
      • Práca na hodine
      • Návšteva závodu Volkswagen, Martin
      • Nemčina s Eddou
      • Ženeva
      • Orlie hniezdo
      • Salzburg
      • Ženeva
      • Spolupracujeme a spájame predmety – NEJ, FRJ, GEO, DEJ
      • Učíme sa navzájom
      • Charakteristika učebného predmetu

• Nemecký jazyk je dôležitým svetovým jazykom, vytvára základ a predpoklady pre komunikáciu v rámci EÚ, pomáha prekonávať bariéry, a tak prispieva k zvýšeniu mobility v osobnom živote. Nemecký jazyk umožňuje spoznávať odlišnosti v spôsobe života a odlišné kultúrne tradície ľudí iných krajín (hlavne nemecky hovoriacich), a tým prehlbuje porozumenie a toleranciu.

Vychádzame zo vzdelávacieho  štandardu, ktorý  je orientovaný na ,,rozvoj komunikačných jazykových činností a stratégií , na  ich realizáciu v rôznych komunikačných kontextoch, poskytuje priestor na vytváranie množstva komunikačných situácií a podporuje činnostne zameraný prístup. V tomto zmysle nemajú byť žiaci len pasívnymi aktérmi výučby a konzumentmi hotových poznatkov, ktoré si majú len zapamätať a následne zreprodukovať.“

• Učebný plán

• Ciele učebného predmetu

• Čítanie s porozumením

Žiak dokáže porozumieť jednoduchším textom, neskôr zložitejším textom a vecným informáciám, ktoré slúžia najmä laickej verejnosti.

Počúvanie s porozumením

Žiak dokáže porozumieť informáciám, ktoré sa týkajú známych tém z každodenného života.

Hovorenie

Žiak sa dokáže vysporiadať so štandardnými situáciami, zúčastniť sa na rozhovore o témach, ktoré sú mu známe alebo ho zaujímajú, a vyjadriť na ne svoj názor.

Písanie

Žiak dokáže písať o témach, ktoré sú mu známe a zaujímajú ho, a vyjadriť na ne svoj názor.
      • Výučba v GVOZE

• Prepájanie vedomosti s praxou
        • Používanie IKT
        • Práca s autentickými textami
        • Exkurzie
        • Ideme s dobou
        • Spolupracujeme a spájame predmety – NEJ, FRJ, GEO,DEJ
          7. 10. až 11. 10. 2019 sa konala jazykovo – historicko – geografická exkurzia na trase
          Ženeva – Zürich – Neuschwanstein – Innsbruck – Kehlsteinhaus – Salzburg pre žiakov tretieho ročníka.

• Napísali o nás

• Veronika, nemecký jazyk, Univerzita Komenského

Ahojte, budúci i terajší študenti, som absolventkou Gymnázia, Veľká okružná v Žiline. Práve táto škola mi poskytla jedinečnú možnosť vybrať si nemčinu ako druhý jazyk. Tak ako veľa žiakov som mala i ja pred nemčinou obrovský rešpekt. Každý jazyk je ťažký, ak preň nemáte cit a motiváciu. Cudzie jazyky sú skrátka v živote potrebné a myslím, že pre nemčinu to platí dvojnásobne. Ponúka nám veľké či už pracovné alebo študijné možnosti v spolupráci s našimi „susedmi“. Toto bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa rozhodla pre pokračovanie štúdia nemeckého jazyka na Univerzite Komenského. Znalosť nemeckého je v dnešnej dobe pre nás Európanov potrebná  a jeho štúdia sa netreba obávať.

Helena, nemecký jazyk, Trnavská univerzita

Ja sama som na strednú školu prišla ako úplný začiatočník, ale už v druhom ročníku som začala pozerať nemecké seriály a filmy, kupovala si nemecké knižky a v treťom ročníku som prvýkrát vycestovala do vysnívaného Nemecka. Nie je nič lepšie, ako keď sa dokážete Nemca na ulici sám opýtať na smer, či v si trafike vypýtať lístky na metro. Moje zanietenie pre nemčinu, ktoré som si aj s pomocou pani profesorky Kotrbancovej vybudovala, ma doviedlo až na vysokú školu. Keď prišiel čas výberu vysokej školy, moja voľba bola jasná – nemecký jazyk. A môžem povedať, že som sa rozhodla správne a svoje rozhodnutie som nikdy neoľutovala. Nemecký jazyk mi otvára nespočetné množstvo dverí a ponúka mnoho ciest, ktorými sa môžem uberať. Takže pokiaľ má človek možnosť učiť sa nemecký jazyk zadarmo na strednej škole, prečo takú skvelú príležitosť nevyužiť? Pokiaľ sa do učenia ponoríte a neostanete len na povrchu, verím, že čoskoro zistíte, že DEUTSCH MACHT SPAß!

Adrián, nemecký jazyk, Univerzita Komenského

Za mojich študentských čias na Gymnáziu, Veľká okružná v Žiline som získal perfektný základ v učení sa nemčiny ako cudzieho jazyka. Rozhodol som sa aj pre maturitu z nemeckého jazyka, čo dnes pokladám za jedno z najrozumnejších rozhodnutí, ktoré mi zabezpečilo úspešný štart na Univerzite Komenského v Bratislave.
        Prečo som si vybral nemčinu:
        • v Európe má vyše 100 miliónov ľudí materinský jazyk nemčinu
        • znalosťou nemčiny si zlepšíte študijné i pracovné vyhliadky v mnohých nemeckých a rakúskych firmách v našej krajine môžete získať status výnimočného zamestnanca
        • nemecký jazyk je významnou rečou vedy
        • Nemecko poskytuje mnohé výskumné štipendiá zahraničným študentom a vedcom

A tak Vám znalosť nemeckého jazyka poskytne obrovské možnosti osobného, študijného i profesijného rozvoja a uplatnenia.