• Prajeme všetkým krásne prázdniny plné oddychu a zážitkov. Uvidíme sa v septembri.
   • Vedenie gymnázia a vaši učitelia
 • Úradné hodiny počas letných prázdnin sú každú stredu od 9:00 do 11:00 hod.

  Úradné hodiny v školskom zariadení (školská jedáleň)
  od 01.08.2021 každý pracovný deň od 8:00 do 13:00 hod.

   • Skvelý úspech našich žiakov na súťaži FLL
    • Skvelý úspech našich žiakov na súťaži FLL

     29. 6. 2021

     Klubu robotiky The Benders na náročnej robotickej súťaži First Lego League, ktorá nedávno prebehla ako jedna z mála robotických súťaží v tomto školskom roku sa podarilo vyhrať kategóriu "Robot Game" a stať sa celkovým víťazom regionálneho kola súťaže a ďalej na celoslovenskom kole získať prvé miesto v kategórii "Robot dizajn" za najlepšieho robota na Slovensku. Tím tvorilo 5 chlapcov z rôznych škôl, medzi ktorými boli aj Michal Rádik a Metod Mieres, žiaci našej školy (II.B a I.D).

   • Pocestujú naši žiaci do sibírskej tajgy?
    • Pocestujú naši žiaci do sibírskej tajgy?

     8. 6. 2021

     Slovenská akadémia vied po šiestich rokoch opäť vyhlásila nový ročník vedeckej súťaže s názvom BARS 2020 – 2021. Víťaz súťaže, v rámci ktorej sa prihlásené trojčlenné tímy museli popasovať so 66 náročnými úlohami z oblasti prírodných, technických a spoločenských vied, poputuje na expedíciu s medzinárodným vedeckým tímom. Medzi piatich finalistov súťaže sa vďaka svojej nesmierne vytrvalej a tvorivej práci prebojovali aj dva naše školské tímy: tím z III.B v zložení M. Šanta, M. Gašpierik a N. Ihnatišinová (lektor B. Plešivčáková) obsadil zatiaľ druhé miesto, tím zo IV.B a III.C v zložení M. Majtaník, N. Straková a A. Sibila (lektor M. Knutelská) tretie miesto.
     Prvých 5 tímov absolvuje za odmenu trojdňové sústredenie v Smoleniciach, na ktorom zabojujú o hlavnú výhru.
     V konkurencii 236 tímov z celého Slovenska sa len 24 tímom podarilo stať úspešnými riešiteľmi, medzi nimi sa umiestnilo aj n

   • Hviezdoslavov Kubín
    • Hviezdoslavov Kubín

     8. 6. 2021

     Gratulujeme našim recitátorským talentom Terke Ševčíkovej (poézia) a Jakubovi Grofovi (próza) k postupu do krajského kola v súťaži v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v kategórii IV.

   • Krotenie programátorských pytónov úspešné
    • Krotenie programátorských pytónov úspešné

     18. 5. 2021

     V apríli sa uskutočnila celoslovenská online súťaž Python Cup, ktorej cieľom je overiť si svoje programátorské schopnosti v programovacom jazyku Python. Dôraz v tejto súťaži kladú jej organizátori z Katedry didaktiky matematiky, fyziky a informatiky Komenského univerzity na využitie grafických príkazov, používanie cyklu, podmienok pri tvorbe jednoduchých obrázkov i komplexnej aplikácie.
     Tejto súťaže sa premiérovo zúčastnilo aj 5 žiakov našej školy. Tešme sa spoločne z ich výsledkov: Miroslav Mažgut zo IV. B, Branislav Blažek z III. B a Patrik Kotúček zo IV. B sa umiestnili v prvej tridsiatke z viac ako 190 súťažiacich. V prvej tretine súťažiacich sa umiestnili aj naši dvaja odvážni druháci Karol Kostelanský z II. C a Michal Rádik z II. B.
     Ďakujeme každému z našich zapojených žiakov za povzbudivé prvé krôčky v tejto súťaži a tešíme sa na nových záujemcov o objavovanie sveta programovania

   • Majstrovstvá v šachu
    • Majstrovstvá v šachu

     10. 5. 2021

     Dňa 17. 4. 2021 sa uskutočnili Majstrovstvá v šachu. Išlo o školské majstrovstvá Slovenska žiakov a žiačok družstiev SŠ v ONLINE zrýchlenom šachu. Pracovali v systéme Aréna na 120 minút, hracím tempom 2 x 7 min. + 3 s/ťah na partiu. Hoci ostatné školské športy sú pozastavené, toto športové podujatie sa uskutočnilo s rekordnými číslami účasti hráčov (339 hráčov) a škôl (celkovo 70 škôl). Počty boli niekoľko násobne vyššie, ako pri šachových súťažiach organizovaných naživo.
     V tejto veľkej konkurencii družstvo našej školy obsadilo vynikajúce 10. miesto. Našu školu reprezentovala štvorica: Karol Kostelanský II.C, Šimon Devera I.B, Stanislav Slivoň I.A a kapitánka Dominika Tomčíková III.B.
     Srdečne blahoželáme

   • Náboj
    • Náboj

     27. 4. 2021

     V piatok 23. apríla sa online uskutočnila matematická súťaž päťčlenných tímov Náboj, v ktorej si súčasne zmerali sily súťažiaci zo 6 európskych krajín. Našu školu reprezentovali štyri družstvá, dva juniorské a dva v seniorskej kategórii. Naše juniorské tímy zložené zo žiakov I. B a II. B dosiahli pekné výsledky, umiestnili sa v rámci Slovenska v prvej tretine súťažiacich, na 30. a 36. mieste.
     O tom, že súťaž nie je jednoduchá, no dáva priestor vlastnej vynaliezavosti a matematickej intuícii, sa môžete presvedčiť v zadaniach tohto ročníka.
     Ďakujem za účasť aj ostatným súťažiacim a prajem všetkým našim študentov veľa správnych výsledkov.
     Jana Pekárová

  • Zriaďovateľ
  • {#1508} 3
  • {#1508} 2
  • {#1508} 4