• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 23. 11. 2022 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku v 3 kategóriách.
            V kategórii 2A (1.- 2. ročník) súťažilo 27 žiakov, v kategórii 2B (3. - 4.ročník) ) súťažilo 24 žiakov a v kategórii 2C2 súťažili 2 žiaci.

Výsledková listina:

2A
            1. miesto: Adam Filo  II.B
            2. miesto: Filip Leščinský I. B
            3. miesto: Jonáš Birner II.B

2B
            1. miesto: Tamara Ľorková IV.A
            2. miesto: Martin Bodorík IV. B
            3. miesto: Šimon Slávik IV.B

2C2
            1. miesto: Tamara Balvín  II.B
            2. miesto: Joseph Balvín I. B

Víťazom srdečne gratulujeme a držíme palce v okresnom kole. 😊

J. Priadková, M. Obročníková

• 6. ročník súťaže iBobor

• V celoslovenskej informatickej súťaži iBobor v tomto škols kom roku zápolilov našej škole 55 žiakov: 30 v kategórii Junior a 25 v kategórii Senior.
            Žiaci mali počas 40 minút nájsť správne odpovede na 15 otázok zahŕňajúcich algoritmizáciu, kódovanie informácie a ďalšie oblasti základov informatiky.
            Výsledková listina našej školy napokon obsahuje 16 úspešných riešiteľov v kategórii Junior a 12 v kategórii Senior
            Najepšie umiestnenia:
            Kategória Junior
            V kategórii Junior súťažilo celkovo 11644 súťažiacich. Najlepšie výsledky v našej škole:
            Adam Filo (II. B) - 80 bodov (plný počet), 1. - 90. miesto v celoslovenskom rebríčku
            Tamara Balvín a Daniel Strempek (II. B) - 74,67 bodov, 110. - 192. miesto v celoslovenskom rebríčku
            Kategória Senior
            V kategórii Senior súťažilo celkovo 5918 súťažiacich. Najlepšie výsledky v našej škole:
            Karol Kostelanský (IV. C) - 59,67 bodov, 149. - 152. miesto v celoslovenskom rebríčku
            án Kováč (III. B) - 56 bodov, 231. - 253. miesto v celoslovenskom rebríčku
            Alexandra Vavríková (IV. D) a Peter Vajda (IV. B) - 54 bodov, 326. - 332. miesto v celoslovenskom rebríčku
            Ďakujeme všetkým zapojeným za ich snahu pracovať na sebe. JP

• Bedmintonisti opäť úspešní!

• Dňa 16.11. 2022 naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu na Krajskom kole v bedmintone SŠ v Martine. Po urputnom boji dvojica našich dievčat spomedzi deviatich družstiev skončila na výbornom druhom mieste. Chlapci obsadili krásne prvé miesto (taktiež spomedzi deviatich družstiev) a postúpili tak na Slovenské kolo.
            Zloženie našich dvojíc:

II.B Pintrava Martin
            IV.B Rádik Michal
            III.C Holienčíková Nina
            I.D. Ivanková Alexandra

Všetkým športovcom k výsledkom gratulujeme a budeme im aj naďalej držať palce.

• Chemický žurnál

• Radi by sme vám dali do pozornosti novinku - náš prvý školský online Chemický žurnál. Existuje vďaka projektu Bádam ja, bádaš ty, ktorý bol spolufinancovaný z grantu Mesta Žilina. Venovali sme sa mu od mája 2022 do novembra 2022 v dvoch etapách.

V histórii článkov na GVOZe ste si mohli prečítať o Dňoch objavov (23. a 24. 6. 2022), kedy sme spolu s prvákmi a druhákmi pripravili bádateľské aktivity z chémie a informatiky pre žiakov zo základných škôl.

V druhej etape sme sa zamerali na tohtoročných vybraných druhákov a využili novozakúpené pomôcky v zážitkových aktivitách spomínaných predmetov. Okrem toho sme chceli vytvoriť niečo unikátne :) Náš žurnál zachytáva chemickú “cestu” druhej etapy projektu. Veríme, že aspoň trošku prispeje k skrášleniu vášho dňa.