• Erasmus+

     • Prihlasovanie do projektu Erasmus+ spustené! Tešíme sa na tých z vás, ktorí majú chuť pracovať na sebe, vyskúšať niečo nové a zúčastniť sa na medzinárodnom projekte.
      In case you are interested, please, fill in the form at https://tinyurl.com/bdhaxu5k

     • Tamara Balvín je druhá na Slovensku

     • Tamara sa zúčastnila celoslovenskej olympiády v anglickom jazyku a v kategórii 2C2 - anglofónnych žiakov - sa umiestnila na vynikajúcom 2. mieste. Jej úspechy aj v rôznych ďalších súťažiach (Juvenes Translatores, Best in English) potvrdzujú jej jazykové nadanie a my sme hrdí, že máme na GVOZE takú vynikajúcu žiačku.
      Mgr. Jana Machynová

     • 1. miesto v behu pre Alexandru Duháčkovú z I.A

     • 12.5.2023 sme mali možnosť zúčastniť sa súťaže Beh do strečianskych hradných schodov. Bola to pre nás výborná skúsenosť, ktorú odporúčame vyskúšať každému. Samotný beh netrval ani minútu, no nervy pred behom, nadšenie, povzbudzovanie spolužiakov a kamošov bolo nezabudnuteľné. Ďakujeme škole za možnosť zúčastniť sa. Vidíme sa budúci rok :)
      Š&CH

      Výsledková listina
       

     • Výtvarná súťaž Biblia očami detí a mládeže

     • Veronika Harabínová z I. A sa zapojila do výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže, ktorá je zameraná na originálne zobrazenie vybranej biblickej udalosti. So svojou prácou s názvom „Kráľovná Ester“ sa umiestnila v diecéznom (krajskom) kole na prvom mieste v kategórii VI. a postupuje do celoštátneho kola. Srdečne blahoželáme!

     • Čo nového v školskom parlamente?

     • Nezaháľali sme ani v druhom polroku. Na 14. februára, deň svätého Valentína, ktorý patrí všetkým zamilovaným, sme aj tento rok pripravili Valentínsku poštu. Každý Gvozák mal možnosť poslať svoju ,,Valentínku" tomu, kto je jeho srdcu blízky. Prišli sme tiež s novinkou. Žiaci mali príležitosť obliecť sa ako ich typ, ktorý sa im páči. Predstavivosti sa medze nekládli, čím sa aj mnohí riadili. Niektorí sa prezliekli za opačné pohlavie – chlapca, dievča, svoj idol, no stretli sme na chodbách aj obľúbené postavy z kníh alebo filmov.

      V marci čakalo súťažiacich finále Pocukrovanej Gvozy. Svojimi výtvormi osladili život nielen porote, ale aj spolužiakom. Blahoželáme výhercom Maxovi Fraštiovi a Samuelovi Kšiňanovi z I.C . Uznanie a obdiv patrí i ostatným finalistom, ktorí počas všetkých troch kôl preukázali svoje cukrárske zručnosti.

      Školský parlament prešiel v marci dôležitou zmenou, voľbami nového predsedu a podpredsedu. Novou predsedníčkou sa stala Tamara Balvín z II.B a miesto podpredsedu zaujala Chiara Fujáková z I.A. Veríme, že aj v tejto zostave bude parlament takej dobrej kondícii ako doteraz. Bývalej predsedníčke Romane Urbancovej zo IV.B a bývalému podpredsedovi Ninovi Petrovi Sládkovi zo IV.A ďakujeme za ich prácu a držíme palce pri maturite.

      Nezabudli sme ani na učiteľov, ktorí tu sú pre nás po celý školský rok a vždy nám vedia so všetkým pomôcť vo chvíľach dobrých aj zlých. Potešili sme ich malou sladkou drobnosťou v podobe perníkov. Perníky sme obohatili malým prianím, ktoré sme vlastnoručne vyrobili. Dúfame, že sme našim milým učiteľom spríjemnili tento deň a prejavili vďaku za ich celoročne úsilie.

      Bláznivý apríl nám priniesol mnoho žartov a to v podobe No back pack day. Tento deň sa riadil heslom „Čím bláznivejšie tým lepšie“. Mnohí z nás využili túto akciu a  prejavili svoju originalitu. Svoje školské pomôcky si priniesli vo fúrikoch, Billa košíkoch, kufroch, kočíkoch, kýbľoch, krhlách a v rôznych nápaditých taškách. Fotkami z tohto dňa sme obohatili náš školský Instagram.

      28.4. sa na GVOZE konal metlobal, ktorý je u nás na škole každoročnou tradíciou. Utužuje vzťahy medzi triedami vyšších aj nižších ročníkov. Jednotlivé tímy mohli predviesť svoje schopnosti v hraní florbalu s metlou, čo nie je vždy úplne jednoduché. Zúčastnilo sa 15 družstiev a na prvom mieste sa umiestnilo družstvo z triedy III.A ,druhé miesto patrilo IV.B a tretie I.A. Víťazmi boli však všetci, ktorí dali do hry nadšenie a vytvorili perfektnú atmosféru. Tak ako Harry vždy chytil zlatú strelu, tak zúčastnení dostali sladkú odmenu. Ďakujeme členke školského parlamentu Simone Maslíkovej z II.D a jej spolužiakom za zorganizovanie tejto akcie.

      Druhým polrokom nás naďalej sprevádza aj rozhlasová rada. Pravidelne nás informuje o dianí v škole, pripravila špeciálne rozhlasové vysielanie k sviatku učiteľov a nezabúda ani na narodeninových a meninových oslávencov.

      V závere prajeme pevné nervy našim maturantom.
      Terézia Muráňová I.D, Chiara Fujáková I.A