• Akadémia 2024

• Voľná adaptácia hry Jána Palárika

• Dobrodružstvo pri obžinkoch

• Matematická olympiáda

• Dňa 12.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo matematickej olympiády, kategória A
            Zúčastnilo sa 7 žiakov, všetci boli úspešní:
            Na prvom mieste sa umiestnili T. Gaňa (III.B), M. Pintrava (III.B), P. Czimmermann (IV.B)
            Na druhom mieste boli T. Balvín (III.B), A. Vyletel (III.B), S. Kubjatko (III.B)
            Tretie miesto obsadil S. Barčák (IV.B)

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Dňa 14.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka. V dvoch kategóriách súťažilo 7 žiakov.
            Do krajského kola postupuje Soňa Filová z III.C. Gratulujeme a držíme palce!

Výsledková listina:
            Kategória A

1. Soňa Filová
            2. Ema Holúbková
            3. Sára Šimeková

Kategória B

1. Karolína Fapšová
            2. Eliška Pokorná
            3. Oliver Hollý

• Vianočné trhy na GVOZe

• Ďakujeme žiakom IV.A, Rade rodičov, vedeniu školy, všetkým pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom, Pre Kubka sa vyzbieralo 1471,88 €.

• Exkurzia do Londýna

• V dňoch od 11. do 16. decembra sa žiaci IV.A, IV.C, III.D a II.D zúčastnili exkurzie, ktorá niesla názov Vianočný Londýn. Cesta autobusom bola síce zdĺhavá a vyčerpávajúca, no výsledok stál za to. Súčasťou exkurzie bola prehliadka Greenwichu, Tower Bridge, okrem iného aj centra Londýna. Nasledujúci deň sa konala návšteva Warner bros. štúdií, kde bolo možné vidieť autentické rekvizity z natáčania sérií filmov o Harrym Potterovi. Vo štrvtok žiaci zavítali za brány hradu Windsor a mali možnosť vidieť kúsok z histórie nielen kráľovskej rodiny, ale aj celej Británie. Na záver nemohli chýbať ani nákupy na preslávenej Oxford Street, kde si všetci užili posledné chvíle strávené v Londýne a opäť sa vrhli na namáhavu cestu domov. Celý týždeň sa niesol v atmosfére Vianoc a pohody a priniesol nezabudnuteľné zážitky.

• Best in English

• Dňa 16. novembra sa konala medzinárodná súťaž Best in English, kde naši žiaci mohli zistiť svoju úroveň angličtiny. Ako škola sme obsadili krásne 164. miesto spomedzi 702 škôl z celého sveta a na Slovensku 25. miesto zo 104 škôl.
            Ako jednotlivci naši žiaci dosiahli tiež výborné výsledky, najlepší traja boli Jonáš Birner III.B (110 bodov), Adam Filo III.B (108 bodov) a Martin Malcho IV.C (106,5 bodov).|
            V špeciálnej kategórii súťažila aj Tamara Balvín z III.B, ktorá obsadila úžasné prvé miesto na svete.

• Opäť sa u nás oceňovalo v radoch učiteľov

• Dňa 7. decembra 2023 v Martine bola ocenená PhDr. Iveta Lieskovská Radou mládeže Žilinského kraja v kategórii TOP občan za Aktívne občianstvo a ľudskosť 2023.
            Pani Lieskovskú nominoval na ocenenie školský parlament za jej dlhoročnú prácu koordinátorky parlamentu, ktorá stojí pri žiakoch tejto žiackej organizácie na škole. Neustále im pomáha rozvíjať sa, a tým prispieva aj k rozvoju školy. Spolu so školským parlamentom sa venujú organizovaniu mnohých akcií, medzi ktorými nechýba ani dobrovoľníctvo a charita. Vedie žiakov aj k záujmu o sledovanie reálnych požiadaviek a problémov žiakov na škole.
            Ako koordinátorka školského parlamentu v našom gymnáziu sa spolu s jeho členmi zaujímajú aj o dianie v Žilinskom kraji a zúčastňujú sa rôznych podujatí Rady mládeže Žilinského kraja.

• Imatrikulácie 2023

• Dňa 16. 11. 2023 sme oficiálne privítali v našej GVOZA rodine tohtoročných prvákov. Druháci ”zamakali” a vo vyzdobenej telocvični začali program imatrikulácií vlastnými scénkami, tancom a hudobným vystúpením. Keď sa rozosmiala celá sála, “ľady boli prelomené”… Následne nás vo svojom programe žiaci I.A zobrali na módnu prehliadku do Francúzska a pripravili japonské sushi. Béčkari zahrali scénku “Ako išla indická krava do Maďarska”. Zo žiakov I.C sa na chvíľku stali talianski mafiáni a ako turisti zavítali v druhej scénke do Škótska. Žiaci I.D nás pozvali svojou scénkou do starovekého Grécka a vystúpenie prvákov ukončil ich havajský tanec.

• Piatok19. 4. 2024