• Olympiáda zo slovenského jazyka

• Dňa 14.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka. V dvoch kategóriách súťažilo 7 žiakov.
            Do krajského kola postupuje Soňa Filová z III.C. Gratulujeme a držíme palce!

Výsledková listina:
            Kategória A

1. Soňa Filová
            2. Ema Holúbková
            3. Sára Šimeková

Kategória B

1. Karolína Fapšová
            2. Eliška Pokorná
            3. Oliver Hollý

• Vianočné trhy na GVOZe

• Ďakujeme žiakom IV.A, Rade rodičov, vedeniu školy, všetkým pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom, Pre Kubka sa vyzbieralo 1471,88 €.

• Exkurzia do Londýna

• V dňoch od 11. do 16. decembra sa žiaci IV.A, IV.C, III.D a II.D zúčastnili exkurzie, ktorá niesla názov Vianočný Londýn. Cesta autobusom bola síce zdĺhavá a vyčerpávajúca, no výsledok stál za to. Súčasťou exkurzie bola prehliadka Greenwichu, Tower Bridge, okrem iného aj centra Londýna. Nasledujúci deň sa konala návšteva Warner bros. štúdií, kde bolo možné vidieť autentické rekvizity z natáčania sérií filmov o Harrym Potterovi. Vo štrvtok žiaci zavítali za brány hradu Windsor a mali možnosť vidieť kúsok z histórie nielen kráľovskej rodiny, ale aj celej Británie. Na záver nemohli chýbať ani nákupy na preslávenej Oxford Street, kde si všetci užili posledné chvíle strávené v Londýne a opäť sa vrhli na namáhavu cestu domov. Celý týždeň sa niesol v atmosfére Vianoc a pohody a priniesol nezabudnuteľné zážitky.

• Best in English

• Dňa 16. novembra sa konala medzinárodná súťaž Best in English, kde naši žiaci mohli zistiť svoju úroveň angličtiny. Ako škola sme obsadili krásne 164. miesto spomedzi 702 škôl z celého sveta a na Slovensku 25. miesto zo 104 škôl.
            Ako jednotlivci naši žiaci dosiahli tiež výborné výsledky, najlepší traja boli Jonáš Birner III.B (110 bodov), Adam Filo III.B (108 bodov) a Martin Malcho IV.C (106,5 bodov).|
            V špeciálnej kategórii súťažila aj Tamara Balvín z III.B, ktorá obsadila úžasné prvé miesto na svete.

• Opäť sa u nás oceňovalo v radoch učiteľov

• Dňa 7. decembra 2023 v Martine bola ocenená PhDr. Iveta Lieskovská Radou mládeže Žilinského kraja v kategórii TOP občan za Aktívne občianstvo a ľudskosť 2023.
            Pani Lieskovskú nominoval na ocenenie školský parlament za jej dlhoročnú prácu koordinátorky parlamentu, ktorá stojí pri žiakoch tejto žiackej organizácie na škole. Neustále im pomáha rozvíjať sa, a tým prispieva aj k rozvoju školy. Spolu so školským parlamentom sa venujú organizovaniu mnohých akcií, medzi ktorými nechýba ani dobrovoľníctvo a charita. Vedie žiakov aj k záujmu o sledovanie reálnych požiadaviek a problémov žiakov na škole.
            Ako koordinátorka školského parlamentu v našom gymnáziu sa spolu s jeho členmi zaujímajú aj o dianie v Žilinskom kraji a zúčastňujú sa rôznych podujatí Rady mládeže Žilinského kraja.

• Imatrikulácie 2023

• Dňa 16. 11. 2023 sme oficiálne privítali v našej GVOZA rodine tohtoročných prvákov. Druháci ”zamakali” a vo vyzdobenej telocvični začali program imatrikulácií vlastnými scénkami, tancom a hudobným vystúpením. Keď sa rozosmiala celá sála, “ľady boli prelomené”… Následne nás vo svojom programe žiaci I.A zobrali na módnu prehliadku do Francúzska a pripravili japonské sushi. Béčkari zahrali scénku “Ako išla indická krava do Maďarska”. Zo žiakov I.C sa na chvíľku stali talianski mafiáni a ako turisti zavítali v druhej scénke do Škótska. Žiaci I.D nás pozvali svojou scénkou do starovekého Grécka a vystúpenie prvákov ukončil ich havajský tanec.

• Vyznamenanie pre nášho kolegu - Cena za pedagogiku Slovenskej fyzikálnej spoločnosti

• PaedDr. Ľubomír Konrád, PhD. sa zaslúžil o rozvoj fyzikálneho vzdelávania na Slovensku. Jeho zanietený prístup k vyučovaniu fyziky sa odráža v zvýšenej motivácii žiakov a vzbudeniu ich záujmu o rozličné fyzikálne súťaže. Podieľal sa na výchove viacerých špičkových absolventov gymnázia, ktorí získali významné ocenenia nanárodných a medzinárodných súťažiach.
            Jeho najvýznamnejšie zásluhy sú spojené s podporou talentovanej mládeže v celoslovenskom meradle a práci v oblasti Fyzikálnej olympiády, ktorej s intenzívne venuje od roku 1994 prostredníctvom prípravy súťažných úloh, organizácií regionálnych, krajských a celoštátnych kôl fyzikálnej olympiády ako aj prípravou a vedením reprezentačného družstva na Medzinárodnej fyzikálnej olympiády. Slovenské družstvo aj vďaka Ľubomírovi Konrádovi dosahuje na celosvetovej úrovni výborné výsledky.
            Medzinárodná fyzikálna olympiáda je súťažou jednotlivcov

• Ocenení žiaci

• Včera bolo v Sobášnom paláci v Bytči ocenených 41 zo 109 nominovaných výnimočných stredoškolákov z nášho kraja. Žilinský samospravný kraj odmenil aj našich dvoch talentovaných žiakov - Tomáša Gaňu a Tamaru Balvín z III. B.
            Tomáš sa dlhodobo úspešne zúčastňuje robotických, programátorských či matematických súťaží a v škole svojimi technickými znalosťami pravidelne pomáha pri rôznych akciách, napríklad pri vysielaní rozhlasovej rady školy.
            Tamara dosahuje skvelé výsledky v matematických súťažiach ako aj v súťažiach z anglického jazyka. Aktívne pracuje v školskom parlamente, reprezentovala ho nedávno v rámci medzinárodného Erasmus projektu VoyAGE.

• Štvrtok28. 3. 2024