• Akadémia 2024

• Ľudkovia pri GVOZA

• Voľná adaptácia hry Jána Palárika

• Dobrodružstvo pri obžinkoch

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
    • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Poznáte hru Mlyn? Oni si ju vytvorili...

• Spoločenská hra Mlyn je ťahová hra, v ktorej hráči striedavo pokladajú na hraciu plochu kamene svojej farby s cieľom obsadiť celý riadok alebo stĺpec plochy. V tomto školskom roku sa stala jej tvorba ústredným motívom školskej programátorskej súťaže Pythonas. Do súťaže sa prihlásilo 10 záujemcov z 2. a 3. ročníka. Podľa svojich schopností mohli súťažiť v dvoch kategóriách. V kategórii Nováčik sa do Siene slávy súťaže poprvýkrát zapísala víťazka - stala sa ňou Kristína Kullová z II. C. Na druhom mieste sa s výborným bodovým ziskom umiestnil Samuel Oberta z II. B.

• Celoštátne kolo Olympiády v španielskom jazyku

• Dňa 20.3.2024 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo Olympiády v španielskom jazyku, na ktorom nás úspešne reprezentovala žiačka II.B triedy Anna Ondrášová, ktorá sa umiestnila na krásnom piatom mieste. Samotnej olympiáde predchádzala prehliadka historického centra Bratislavy v španielskom jazyku, ktorá bola skvelým zážitkom a žiačka sa mohla porozprávať s rodenými Španielmi.

• Chemická olympiáda kat. B

• Dňa 15. 3. 2024 sa uskutočnilo školské kolo Chemickej olympiády v kategórii B. Z trojice riešiteľov domáceho kola nakoniec svoje vedomosti v školskom kole otestovala len Karin Vrabcová z II.C. Okrem teoretických vedomostí ukázala aj svoje praktické zručnosti počas kvantitatívnej metódy z analytickej chémie s názvom chelatometria. Karin obsadila 1. miesto a môže sa zároveň pýšiť titulom úspešný riešiteľ.

• 3 ... 2 ... 1 ... ŠTART

• Celosvetový maratón za lepšou planétou už začal aj na GVOZE.

1. disciplínou je triedenie plastu a náš výkon môžeš ovlyvniť práve ty . Síce vyzerá, že cieľ je ešte ďaleko, no spoločnými silami sa tam dostaneme ako nič. Tak poď a dokáž nám aj sebe, že GVOZA je eko.

• Boli sme v Cerne

• V dňoch 14. -19. februára sa niektorí naši žiaci vydali na dlhoočakávanú exkurziu do švajčiarskeho CERNu. Po noci strávenej v autobuse sme svoje stuhnuté nohy rozhýbali v historickom centre Mníchova . Obdivovali sme nespočetné množstvo historických budov a intenzívne sme vnímali atmosféru veľkomesta.
            Po prehliadke mesta sme navštívili múzeum BMW, v ktorom si každý našiel to svoje, zaujímavé. Ďalšou zastávkou na našej ceste bol Bern. Toto hlavné mesto Švajčiarska nás privítalo pestrofarebným sprievodom ľudí všetkých vekových kategórií v karnevalových kostýmoch. Od domácich obyvateľov sme sa dozvedeli, že takýmto spôsobom sa lúčia s odchádzajúcou zimou. Veselá atmosféra a historické bohatstvo mesta dali každému možnosť nájsť si svoj vlastný program. Nevynechali sme ani múzeum Alberta Einsteina, ktorý tu prežil dva roky.
            Nasledujúce ráno sme si prehliadli prebúdzajúcu sa Ženevu, nazbiera

• EXPERT GENIALITY SHOW

• Aj tento rok sa naši žiaci zapojili do celoslovenskej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW. Súťažilo 32 žiakov v dvoch kategóriach G12 -prváci, druháci, G34 - tretiaci a štvrtáci, v šiestich súťažných témach, z ktorých si každý vyberal dve témy.
            1. Od Dunaja k Tatrám, 2. Mozgolamy, 3. Svetobežník, 4. Tajomstvá prírody, 5. Do you speak English? 6. Góly, body, sekundy. V kategórií TOP EXPERT 34 obsadila I. miesto Tamara Balvín (III.B) v rebríčku témy Do you speak English, čím bola zaradená aj do Galérie slávy najúspešnejších súťažiacich.

• Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 14.2.2024 sa konalo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku (kategórie 1C1 a B2). Našu školu reprezentovali 2 žiačky, ktoré dosiahli výborné výsledky.
            V kategórii 1C1 sa žiačka Tamara Balvín (III.B) umiestnila na 1. mieste a ďalej postupuje do celoštátneho kola.
            V kategórii B2 sa Nina Sedliačková (III.B) taktiež umiestnila na 1. mieste a postupuje do celoštátneho kola.

• Vo výškach… alebo festival Vysoké hory 2024

• Hovorí sa, že na veci sa najlepšie pozerá s nadhľadom. Aj keď to väčšina ľudí myslí iba pomyselne, naše pani učiteľky to vzali doslova a umožnili nám pozrieť sa na svet z vtáčej perspektívy. Vzali nás na projekt, ktorý má za úlohu ukázať krásy nášho sveta, ktoré sú v takých výškach, že aj keď to vyzerá nemožné, skupina profesionálnych horolezcov dokázala opak. Videli sme rekordné zdolanie nemožného alebo poučný výklad o ceste na Matku hôr. Tento nádherný projekt sme mohli nielen pozerať natočený v krátkych videách, ale aj počuť ho prerozprávaný v úžasných zážitkoch týchto talentovaných ľudí, ktorí doslova vedia, čo znamená mať hlavu v oblakoch. Oni si hovoria umelci, iní ich nazývajú blázni a my, my ich voláme horolezci.

• Nedeľa21. 4. 2024