• The Erasmus+ VoyAGE

• Heeey Don't be surprised if you meet Italian, Turkish and Bulgarian teachers moving around the school next week. Feel free to greet them, smile at them and talk to them, they will be our guests. The Erasmus+ VoyAGE has begun Stay tuned

• Privítanie prvákov

• 4. septembra sme privítali v našej škole 120 žiakov prvého ročníka. Po príhovore pani riaditeľky sa prváci dozvedeli, kto budú ich triedne učiteľky a vybrali sa na prvú exkurziu po chodbách našej školy. Všetkým žiakom prvého ročníka prajeme veľa úspechov v štúdiu.

• Rozlúčka so školským rokom

• 30. júna sme sa rozlúčili so školským rokom 2022/2023. Žiaci, ktorí reprezentovali školu v krajských a vyšších kolách rôznych súťaží si prevzali riaditeľskú pochvalu a malý darček. Ocenení boli šachisti, pišqworkári, umelci, SOČkári, úspešní športovci aj víťazi olympiád a súťaží v matematike, fyzike, geografii, anglickom a španielskom jazyku a samozrejme aj informatike.
            Pani riaditeľka popriala všetkým oceneným veľa ďalších úspechov a všetkým žiakom a učiteľom pekné prázdninové obdobie plné zážitkov.

• Rozlúčka s maturantami

• 2. júna sme sa v Koncertnej sále žilinského konzervatória rozlúčili s našimi absolventami. Po slúvnostnom príhovore riaditeľky školy Mgr. Adriany Randíkovej si ôsmi z nich preczali aj pochvalné uznania za reprezentáciu školy.

• Prírodné vedy++

• V pondelok 12. júna sa uskutočnil druhý ročník školskej odbornej konferencie, tentokrát pod názvom Prírodné vedy++. Združil žiakov našej školy so záujmom o vedu, konkrétne najmä o oblasti fyziky, matematiky, informatiky a biológie. Práve z týchto vedných odborov totiž odzneli zaujímavé príspevky poskytujúce populárno-náučnou formou poznatky týkajúce sa moderného života spoločnosti, ale aj hlbší náhľad pod pokrievku prírodných vied, aký spravidla získajú študenti až počas vysokoškolského štúdia. Desať žiakov našej školy spracovalo náročné témy a priblížilo ich asi 20 divákom pútavým spôsobom.

• EXKURZIA MORAVA – II.ročník

• V dňoch 10.5. - 12.5. sme sa pod vedením pani učiteľky Plešivčákovej a pani učiteľky Medovarskej zúčasnili poznávacej exkurzie na Morave.

Po odchode zo Žiliny zavládla v autobuse príjemná atmosféra doplnená skvelou hudbou. Zároveň nám po celý čas robilo spoločnosť krásne slnečné počasie, ktoré bolo ako stvorené na poznávanie zaujímavých miest na juhovýchode Českej republiky.

• Erasmus+

• Prihlasovanie do projektu Erasmus+ spustené! Tešíme sa na tých z vás, ktorí majú chuť pracovať na sebe, vyskúšať niečo nové a zúčastniť sa na medzinárodnom projekte.
            In case you are interested, please, fill in the form at https://tinyurl.com/bdhaxu5k

• Piatok29. 3. 2024