• Informácie pre uchádzačov o štúdium

Výsledková listina prijímacieho konania

• Pocestujú naši žiaci do sibírskej tajgy?

• Slovenská akadémia vied po šiestich rokoch opäť vyhlásila nový ročník vedeckej súťaže s názvom BARS 2020 – 2021. Víťaz súťaže, v rámci ktorej sa prihlásené trojčlenné tímy museli popasovať so 66 náročnými úlohami z oblasti prírodných, technických a spoločenských vied, poputuje na expedíciu s medzinárodným vedeckým tímom. Medzi piatich finalistov súťaže sa vďaka svojej nesmierne vytrvalej a tvorivej práci prebojovali aj dva naše školské tímy: tím z III.B v zložení M. Šanta, M. Gašpierik a N. Ihnatišinová (lektor B. Plešivčáková) obsadil zatiaľ druhé miesto, tím zo IV.B a III.C v zložení M. Majtaník, N. Straková a A. Sibila (lektor M. Knutelská) tretie miesto.
            Prvých 5 tímov absolvuje za odmenu trojdňové sústredenie v Smoleniciach, na ktorom zabojujú o hlavnú výhru.
            V konkurencii 236 tímov z celého Slovenska sa len 24  tímom podarilo stať úspešnými riešiteľmi, medzi nimi sa umiestnilo aj naše najmladšie družstvo druhákov z II.A v zložení D. Krišková, E. Kretová a T. Lazor (lektor M. Knutelská). Obsadili celkové 13. miesto, medzi druháckymi tímami v rámci Slovenska to znamená skvelé druhé miesto.
            Držme našim finalistom palce!

• Pravidlá pre školy platné od 19.4.2021

• Viac informácií nájdete TU.

• Preukaz ISIC za 12 € a doručenie známky zadarmo

• Aj v marci (do 31.3.2021) si budú môcť žiaci kúpiť preukaz ISIC za nižšiu cenu a poštovné pri známke bude zdarma.

Navyše, každý týždeň v stredu sa organizujú pravidelné online stretnutia s rodičmi/žiakmi s cieľom vysvetliť možnosti preukazu a odpovedať na priame otázky rodičov/žiakov.

Priebežne aktualizovaný plán online stretnutí nájdete vždy na tomto linku: https://isic.sk/onlinestretnutia/

• Úradné hodiny

• pondelok - štvrtok od 9:00 do 11:00,
            piatok - nestránkový deň.

Vstup do budovy školy len s potvrdením alebo negatívnym testom, okrem výnimiek.
            Na základe vyhláseného núdzového stavu a vydaného Uznesenia vlády SR č. 808 z 31.decembra 2020 Vás žiadame, aby ste všetky požiadavky prednostne zasielali na gvoza@gvoza.sk.

• Ponuka záujmového vzdelávania na školský rok 2020/2021

• V tomto školskom roku budú na našej škole pracovať záujmové krúžky:

• Dramatický krúžok
            • Volejbalový krúžok

Krúžky začnú pracovať od 1. 10. 2020.

• Predlžovanie platnosti ISIC Euro26 a ITIC cez internet

• Žiaci si môžu predlžovať platnosť preukazov známkou ISIC sami cez https://www.objednaj-preukaz.sk/produkt/znamka-isiceuro/
            Známka im bude doručená domov.
            Cez školu sa dá objednávať známka ISIC 09/2021 maximálne do konca októbra.
            Ďalšie známky sa cez školu začnú objednávať až v nasledujúcom roku, od júna 2021.

Učiteľské známky ITIC 12/2021 sa objednávajú podobne.
            Cez školu len do konca októbra.
            Potom už len cez https://www.objednaj-preukaz.sk/produkt/znamka-itic/

V prípade záujmu o nové preukazy, tie môžu školy objednávať priebežne, počas celého šk. roka.

• Prerušenie školského vyučovania

• Na základe usmernenia Ministerstva školstva s účinnosťou od 12.10.2020, Gymnázium Veľká okružná 22 prerušuje školské vyučovanie. Škola prechádza na dištančnú formu vzdelávania. Ďalšie informácie k zabezpečeniu výchovno-vzdelávacieho procesu budú poskytovať triedni učitelia cez rodičovské a žiacke kontá EduPage .
            Rozhodnutie ministra o opatreniach pre školy

• Spomaľme šírenie COVID-19

• Výsledky volieb do Rady školy za rodičov žiakov

• JUDr. Janka Balogová, rodič žiaka triedy IV.B
            Mgr. Stanislav Vandžura, rodič žiaka triedy I.A
            Mgr. Radko Moravčík, rodič žiaka triedy II.A

• Oznam zákonným zástupcom žiakov

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy.

Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom / plnoletým žiakom.

Ďalšie informácie na stiahnute:

Semafor

Manuál pre stredné školy