• ZENIT v programovaní

• Súťaž ZENIT v programovaní má v našej krajine dlhoročnú tradíciu. Poskytuje priestor pre nádejné programátorské talenty, aby si mohli zmerať svoje sily, riešiť náročné typy problémov a spoznať hlbšie niektoré známe algoritmy pri príprave na súťaž. Tento rok v našej škole súťažili dvaja žiaci: Tomáš Gaňa a Adam Filo z III. B. Obaja úspešne vyriešili školské kolo súťaže.V krajskom kole sa nečakane - podobne ako niekoľko sto ďalších súťažiacich - stretli s mnohými technickými problémami. V krajskom kole boli nakoniec v kategórii našich súťažiacich úspešní iba 3 riešitelia. Hoci tentokrát sa medzi nich neprebojovali naši žiaci, prejavili kus vytrvalosti, odhodlania a programátorského entuziazmu. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy.

• November 1989

• Pri príležitosti 34. výročia Nežnej revolúcie sme sa preniesli do novembrových udalostí roku 1989, kedy sa začal odohrávať boj za slobodu a demokraciu v Československu. V úvode sme si pozreli krátky film obsahujúci spomienky priamych aktérov Nežnej revolúcie. Potom sme si vypočuli pútavú prednášku lektora Ústavu pamäti národa, pána Petra Jašeka, PhD.. Sprostredkoval nám v nej množstvo historických faktov o udalostiach Nežnej revolúcie, ale aj o udalostiach, ktoré tejto revolúcii predchádzali. Z prednášky sme odchádzali s presvedčením, že je pre nás potrebné pripomínať si často historické udalosti našej nedávnej minulosti, aby sme sa poučili z chýb našich predkov a neopakovali ich.

• PRVÉ MIESTA A POSTUP BEDMINTONISTOV NA KRAJSKÉ KOLO

• Dňa 16. 11. 2023 sa konalo Okresné kolo v bedmintone žiačok a žiakov SŠ, ktoré organizovalo CVČ Kuzmányho v Žiline.
            Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií: dievčatá (6 družstiev) a chlapci (5 družstiev).
            Našu školu úspešne reprezentovali 4 žiaci: Alexander Sakala (III.B), Martin Pintrava (III.B), Nina Holienčíková (IV.C) a Alexandra Ivanková (II.D).

• OLYMPIÁDA O VEREJNEJ SPRÁVE

• Žiaci zo 4.A - Peter Havlík, Marek Roman, Jakub Sirovatka a Stanislav Slivoň postúpili do semifinálového kola OLYMPIÁDY O VEREJNEJ SPRÁVE, ktoré sa konalo 21.11.2023 v Kongresovej sále úradu Žilinského samosprávneho kraja.
            Zámerom tejto vedomostnej súťaže je dostať do povedomia žiakov stredných škôl na Slovensku problematiku fungovania verejnej správy na Slovensku so zameraním na územnú samosprávu. Zvýšiť povedomie o existencii a prínose územnej samosprávy – miest, obcí a samosprávnych krajov na Slovensku pre spoločnosť. Cieľom tejto súťaže je v neposlednom rade rozšíriť poznatky žiakov stredných škôl o fungovaní štátnej správy a podnietiť záujem o verejné dianie na štátnej, miestnej a regionálnej úrovni.

• Úspešní v iBobrovi

• Celoslovenskej on-line súťaže iBobor zameranej na riešenie informaticko-matematických problémov sa tento školský rok zúčastnilo 49 súťažiacich z našej školy. Z 27 žiakov 1. a 2. ročníka bolo úspešných 14 súťažiacich, z 22 riešiteľov 3. a 4. ročníka 10 súťažiacich. Najlepšie si počínali:

Kategória J

• Gvoboj

• 10.11.2023 sme ako vždy november privítali matematickou súťažou GVOBOJ. Tentokrát sme potrápili s našimi úlohami 33 tímov. Účastníci prišli z rôznych kútov Žilinského kraja, a preto mali niektorí čo robiť, aby prišli načas. Popri riešení úloh mali žiaci zo základných škôl a gymnázií s osemročným štúdiom možnosť získať body aj zábavnými výzvami, ktoré sme si pre nich pripravili. Tí najúspešnejší riešitelia si so sebou odniesli vecné ceny ako trofeje, medaily, hlavolamy či lístky do kina.
            Na záver by som rada chcela poďakovať všetkým mojim spolužiakom zo 4.B a pani učiteľke Pupikovej za opäť úspešnú spoluprácu. Ďakujeme aj 3.B za pomoc a želáme vám veľa šťastia pri organizácií ďalšieho kola.
            IV.B

• Naši žiaci na stupienkoch víťazov v Behu 17. novembra

• 10.11.2023 sa konal 57. ročník Behu 17. novembra, ktorý organizuje Žilinská univerzita. Našu školu reprezentovalo 11 žiakov. Aj napriek nepriaznivému počasiu žiaci podali vynikajúce výkony.

V kategórii dievčatá ročníky 2004 – 2006 za účasti 13 pretekárok:

D. Kučavíková z III.C 1. miesto, T. Maleková z III.D 2. miesto a N. Majtáňová z III.D 5. miesto.

• Olympiáda ľudských práv – školské kolo

• Dňa 14.11.2023 sa konalo školské kolo Olympiády ľudských práv

Žiaci preukázali dobré vedomosti z danej problematiky a v prvom kole súťaže vyriešili 20 testových otázok.

V druhom kole sa každý z účastníkov podieľal na argumentácii vybranej ľudskoprávnej tézy. Celkovo sa olympiády zúčastnilo 11 žiakov.

• Štvrtok28. 3. 2024