• Jazykovo-historicko-geografická exkurzia Švajčiarsko - Nemecko - Rakúsko
      • Medzipredmetová exkurzia 7. – 11. 10. 2019
      • Francúzsky jazyk

• "Autant tu connais de langues, autant de fois tu es un homme.„
        „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“
        (arménske príslovie)

Francúzsky jazyk vo svete

Francúzsky jazyk je medzinárodným diplomatickým jazykom, komunikačným jazykom EÚ, NATO, OSN a ďalších významných organizácií.

Charakteristika učebného predmetu

• Francúzsky jazyk poskytuje živý jazykový základ a predpoklady pre komunikáciu v rámci Európskej únie i mimo nej. Osvojenie si francúzskeho jazyka pomáha žiakovi prekonávať bariéry, a tak prispievať k zvýšeniu jeho mobility v osobnom živote, v ďalšom štúdiu a napokon uplatnením sa na trhu práce.
        • Francúzsky jazyk umožňuje poznávať odlišnosti v spôsobe života ľudí iných krajín a ich odlišné kultúrne tradície. Poskytuje prehĺbenie vedomostí a vzájomného medzinárodného porozumenie a tolerancie.
        • Požiadavky pre vzdelávanie vychádzajú zo spoločného Európskeho referenčného rámca pre jazyky.

Učebnice, ktoré používame

Ukážka z úvodnej lekcie