Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
    • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku

• Dňa 12.2.2024 sa konalo krajské kolo Olympiády v španielskom jazyku. Našu školu reprezentovali 4 žiaci, ktorí dosiahli výborné výsledky.
            V kategórii A vyhrala Anna Ondrášová (II.B), ktorá postupuje do celoštátneho kola. Lenka Zuzčáková (II.C) obsadila 2. miesto.
            V kategórii B sa Zuzana Cingelová (III.C) umiestnila na 2. mieste a Dominik Otáhal (III.B) na 4. mieste.

• Biologická olympiáda

• Dňa 2.2.2024 sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády - kategória A. V projektovej časti zvíťazila Alexandra Žideková (IV.A). V teoreticko-praktickej časti zvíťazila žiačka z III.B, 2. miesto obsadila Tamara Maleková (III.D), 3. miesto Dominik Kišša (III.C). Gratulujeme a držíme palce v krajskom kole!

• Olympiáda v biológii

• Dňa 30.1.2024 sa konalo školské kolo Olympiády z biológie (kategória B). Na prvých troch miestach sa nám umiestnili nasledujúci žiaci:

1. miesto: Nikola Ondrúšková (I.A)
            2. miesto: Adam Capko (II.C)
            3. miesto: Sandra Sklenařová (I.D)

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme a Nikole a Adamovi držíme palce na okresnom kole :)

• Školské kolo matematickej olympiády, kat.C

• Dňa 30. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo matematickej olympiády, kategória C. Zúčastnili sa traja žiaci, ktorí sa stali aj úspešnými riešiteľmi.

Výsledková listina:

1. miesto - Tomáš Kubík, I.B
            2. miesto - Peter Lukáčik, I.B
            3. miesto - Dávid Lučivňák, I.B

Všetkým zúčastneným blahoželáme a držíme palce na krajské kolo.

• Chemická olympiáda kat. A

• V dňoch 24. - 25. 1. 2024 sa uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii A v priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho -Tótha v Martine. Našu školu reprezentoval Tomáš Mravec z III.A. Súťažiaci mali v prvý deň olympiády praktickú časť, počas ktorej pracovali v laboratóriu niekoľko hodín na experimentoch a úlohách z analytickej a organickej chémie. Druhý deň ich čakali komplikované teoretické úlohy z anorganickej a analytickej chémie, fyzikálnej chémie, organickej chémie a nakoniec z biochémie. Tomáš obsadil v tejto najnáročnejšej kategórii olympiády 6. miesto.

• Medzigeneračný šachový turnaj ŽSK

• Bolo by veľkou škodou nespomenúť skvelý úspech nášho šachistu. Hoci s oneskorením, o to srdečnejšie by sme radi zablahoželali a poďakovali za skvelú reprezentáciu našej školy Martinovi Klimekovi z III.D a Vladimírovi Portašíkovi z I.A.
            Dňa 21. 11. 2023 sa konal Medzigeneračný šachový turnaj ŽSK medzi žiakmi stredných škôl a seniormi z Centier (a Domov) sociálnych služieb zo Žilinského kraja. Zúčastnilo sa ho 81 šachistov, ktorí hrali 7 kôl šachových partií.V kategórií junior sa na 1. mieste umiestnil Martin Klimek - III.D.

• Modrotlač v labákoch STU v BA

• V utorok 30. 1. 2024 vycestovalo zo Žiliny 12 vybraných chemických zanietencov z ôsmych tried našej školy do Bratislavy.
            V laboratóriách katedry anorganickej chémie Slovenskej technickej univerzity boli pre nich pripravené pomôcky na prípravu trihydrátu tris (oxaláto) železitanu sodného. Po minuloročných modrých “chlpatých” kryštáloch tentokrát pripravili zelené kryštály, ktoré boli citlivé na svetlo. Pokračovali úlohami skúmajúcimi fotocitlivosť vzniknutých kryštálov. Na konci laboratórnych cvičení držali v ruke vlastnoručne vyrobený obrázok podobný výzorom i prípravou modrotlači.
            Okrem obrázku si domov odniesli aj zážitky z práce vo vynikajúco vybavenom chemickom laboratóriu.

• Hviezdoslavov Kubín ovládla svojím prednesom Eliška Pokorná

• Dňa 26. 1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo Hviezdoslavov Kubín, v ktorom bolo udelené prvé miesto v kategórii próza Eliške Pokornej. Eliške gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť. Tešíme sa na vašu recitáciu aj v budúcom školskom roku.