• Exkurzia do Slovenského národného divadla

• Dňa 28. septembra 2023 sa konala exkurzia do Slovenského národného divadla. Zúčastnili sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka. Mali sme možnosť nahliadnuť do divadla, vstrebávať jeho honosnosť a energiu. Talianska opera Nabucco vychádzala z biblického príbehu o zajatí Židov, napokon vypovedaných zo svojej vlasti babylonským kráľom Nabuccom. Videli sme množstvo vynikajúcich výkonov známych divadelných operných spevákov, výtvarných diel a dobre odvedenej tvrdej práce. Po opere sme sa presunuli do ulíc Bratislavy, kde si každý vyplnil voľné chvíle podľa svojich predstáv. Cesta domov bola sprevádzaná hudbou a radostným rozhovormi. Prostredníctvom tohto výletu mnoho z nás malo možnosť sa oboznámiť s týmto jedinečným kultúrnym zážitkom. A som si istá, že to nebolo naposledy!

• Americký deň

• Na Mariánskom námestí v Žiline sa 11. októbra 2023 konalo podujatie Americký deň. Zorganizovalo ho veľvyslanectvo USA pod záštitou vedenia mesta pri príležitosti 30. výročia slovensko - amerických vzťahov. Naši žiaci mohli okúsiť americkú kultúru, ale aj získať informácie o možnostiach štúdia a práce za veľkou mlákou. Tiež mohli preskúmať mobilné planetárium vo veľkom stane na námestí alebo prehliadku virtuálnej reality a vesmírneho programu NASA v budove radnice. Súčasťou Amerického dňa bolo množstvo stánkov ponúkajúcich americký streetfood a popcorn, spomienkové predmety a informácie o študijných a pracovných výmenných pobytoch.

• ŠTRBArace 2023

• Opäť pekný úspech našich športovcov, ktorí reprezentovali GVOZA-u na Otvorených Majstrovstvách Slovenskej republiky družstiev v prekážkovom behu pod názvom ŠTRBArace 2023. V stredu 5.októbra sa Martin Kavacký, Matej Kaprál, Dália Kučavíková a Terézia Kaprálová vybrali na Štrbské pleso aby za krásneho tatranského počasia predviedli svoju vytrvalosť, rýchlosť, presnosť, obratnosť, šikovnosť a odhodlanie na trati plnej prekážok, vody, stúpaní a klesaní a tiež blata. Každý si odbehol svoju trať a v konečnom súčte ich časov sa napokon umiestnili na krásnom 9. mieste spomedzi 79 škôl (https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/8871?rid=7280). Ohodnotení boli aj jednotlivci, kde Martin Kavacký obsadil 13. miesto a Matej Kaprál 28. miesto zo 164 pretekajúcich chlapcov. A spomedzi 163 dievčat Dália obsadila 18. a Tereza 72. pozíciu. Ku skvelému výsledku srdečne gratulujeme.

• Kickoff meeting – Erasmus+

• Our school is a part of a European family

On September 12th and 13th our teachers A. Trenčanová, J. Machynová, J. Pekárová hosted Italian, Turkish and Bulgarian partners from the participating organizations. The principal A. Randíková with the deputy I. Polónyová welcomed all of them on the behalf of all the teachers of the school.

• The Erasmus+ VoyAGE

• Heeey Don't be surprised if you meet Italian, Turkish and Bulgarian teachers moving around the school next week. Feel free to greet them, smile at them and talk to them, they will be our guests. The Erasmus+ VoyAGE has begun Stay tuned

• Privítanie prvákov

• 4. septembra sme privítali v našej škole 120 žiakov prvého ročníka. Po príhovore pani riaditeľky sa prváci dozvedeli, kto budú ich triedne učiteľky a vybrali sa na prvú exkurziu po chodbách našej školy. Všetkým žiakom prvého ročníka prajeme veľa úspechov v štúdiu.

• Rozlúčka so školským rokom

• 30. júna sme sa rozlúčili so školským rokom 2022/2023. Žiaci, ktorí reprezentovali školu v krajských a vyšších kolách rôznych súťaží si prevzali riaditeľskú pochvalu a malý darček. Ocenení boli šachisti, pišqworkári, umelci, SOČkári, úspešní športovci aj víťazi olympiád a súťaží v matematike, fyzike, geografii, anglickom a španielskom jazyku a samozrejme aj informatike.
            Pani riaditeľka popriala všetkým oceneným veľa ďalších úspechov a všetkým žiakom a učiteľom pekné prázdninové obdobie plné zážitkov.

• Štvrtok28. 3. 2024